Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

sobota, 11 marca 2023

Modowy poradnik - STYL ELEGANCKI - profesjonalne stylizacje na każdą okazję!

 Styl elegancki w codziennej stylizacji? Czemu nie! Eleganckie ubrania kojarzą mi się z rozmową o pracę, kiedy to zakładasz białą koszulę, marynarkę i czarne spodnie. Trochę w tym racji, bo styl elegancki to klasyczne ubrania o dobrym kroju. Można zaliczyć do nich koszule, marynarki, spódnice czy garnitury. Jednak czy ten styl musi być nudny?

Elegancja sama w sobie jest ponadczasowa i nigdy się nie znudzi, pasuje na każdą okazję. Elegancko, to nudnie? Nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ teraz mamy taki wybór kolorów i krojów, że w elegancji można odnaleźć swoje drugie ja. Na co dzień raczej nie potrafiłabym trzymać się tego stylu, chyba że połączyć elegancję z innym stylem? Jednak na wyjątkowe okazje jak najbardziej - ten styl jest mi bliski! uwielbiam sukienki i mam ich w szafie całe mnóstwo. 


Modowy poradnik - STYL ELEGANCKI - profesjonalne stylizacje na każdą okazję!Elegancki styl, to przede wszystkim klasyki które nie wychodzą z mody. Mam tu na myśli słynny tren, najlepiej w ciepłym kolorze beżu - świetnie potrafi uzupełnić wiele stylizacji. Spodnie z wysokim stanem, dobrze skrojone też odnajdą się w stylu eleganckim. 


Bądź elegancka łatwo powiedzieć trudniej zrobić, dlaczego?

Elegancja to trochę taki minimalizm, który ogranicza nas do mniejszej ilości ubrań, ale za to z dobrym składem, które posłużą nam zdecydowanie dłużej niż ubrania z sieciówek. Klasyka wyróżnia się też kolorami, a te powinny być stonowane i jak najbardziej neutralne. Im prościej tym lepiej, a jak widomo nie każdemu może odpowiadać taki sposób ubierania.


Osoby, które kierują się w swoim życiu minimalizmem i polubiły się z stylem eleganckim bardziej zwracają uwagę na to co kupują. Dodatki odgrywają tu ważną rolę - torebka, kapelusz czy apaszka. Świetnym przykładem wielkiej elegancji była Królowa Elżbieta II, która wybierała jedno kolorowe komplety zwane garsonkami. 


Jeśli planujesz wyrobić sobie elegancki styl, pamiętaj że trzeba na to dużo czasu i pracy, dobry gust i elegancja przyjdzie z czasem. Najlepiej wybrać sobie osobę, która taki styl reprezentuje i podążać za tym co ubiera, wzorować się na jej stylizacjach. Z czasem styl do którego dążycie będzie tym upragnionym.


Co myślisz o stylu eleganckim? Dałabyś radę codziennie ubierać się tak jak damy z królewskich rodzin?


7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię taki styl u kogoś. Sama źle się w nim czuję. Ogólnie to ja chyba nie mam stylu. Zakładam to, na co mam aktualnie ochotę i mieszam ze sobą różne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie dałabym rady na codzień się tak ubierać, ale czasami lubię wyglądać elegancko. Szczególnie na jakieś wyjścia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chyba nigdy nie będę elegancka. Nie umiem i nie lubię. Najlepiej się czuję ubrana na sportowo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może nie garsonka, ale ogólnie koszule ze spodniami czy ołówkowe spódnice bardzo lubię. Szczególnie do pracy. Nie jestem wtedy ani zbyt elegancko, ani zbyt casualowo ubrana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim ulubionym jest styl sportowy, a elegancki wybieram na naprawdę ważne okazje.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie wiem czy bym chciała się codziennie tak ubierać jak Panie z królewskich rodzin, choć na chwilę czemu nie :)
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 7. No nie ukrywam, że stylizacjami, które są modne, interesuję się dopiero od jakiegoś czasu. Zazwyczaj patrzyłam tylko na to, aby ubranie było ładne i klasyczne. Teraz bawię się trochę kolorami i widziałam ostatnio, że modna jest fioletowa torebka . Już wiem, do czego może mi pasować, dlatego chętnie takiej dla siebie poszukam.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.