Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

wtorek, 7 marca 2023

M. L. Stedman "Światło między oceanami" - recenzja książki

 Czy zdarzyło Ci się płakać podczas czytania książki? Powieść tak piękna, pełna bólu i wzruszenia, ale i szczęścia, które zostało kupione dzięki krzywdzie kogoś innego. Decyzja, ta jedna ważna decyzja rujnuje życie wielu osób, wpędza w poczucie winy oraz nieodwracalnych w skutkach zmian. 

M. L. Stedman "Światło między oceanami" - recenzja książki

To ten moment, który jednym przynosi szczęście a innym ból. Zapewne znasz te uczucie, bo być może kiedyś się z nim spotkałaś. Ważna decyzja, której nie da się cofnąć, nie można jej tak po prostu wymazać. Konsekwencje podjęcia tej decyzji idą z Tobą przez całe życie i albo się poddasz albo wybierzesz mniejsze zło. Dramat wielu osób oraz sytuacji z których nie ma wyjścia. A nawet jeśli uda się je znaleźć to wszystkie możliwości są złe, bez względu na to co się wybierze. Cierpienie przelane na kartki papieru, książka od której nie można się oderwać.


Bohaterowie tej powieści Isabel oraz Tom którzy uporczywie dążą do szczęścia jakim jest miłość, dom i rodzina. Rozdarci pomiędzy prawdą a kłamstwem, dobrem a złem. Kiedy dotyka ich niesprawiedliwa ręka życia, postanawiają popełnić potworny czyn, który będzie niósł za sobą konsekwencje w niedalekiej przyszłości. Początkowo wszystko wydaje się idealne, poukładane a miejsce w którym żyją - odcięte od ludzi pozwala im myśleć, że nigdy nikt się nie dowie o tym co zrobili. Katastrofa która nadciąga nie jest w stanie zepsuć ich radości i tego o czym zawsze marzyli.

Tom wraca do powojennej rzeczywistości i musi zmierzyć się z duchami przeszłości. Ciężar wyrzutów sumienia, które go męczą po tym co robił nie pozwala mu normalnie żyć. Postanawia zostać latarnikiem, tłumacząc sobie, że tak zmyje grzechy których się dopuścił. W ten sposób może uratować choć jedno życie pilnując palącego się światła w oknie latarni morskiej. Na jego drodze do normalnego życia pojawia się piękna Isabel, która wkrótce zostaje jego żoną. Razem zamieszkują na wyspie, gdzie Tom jest latarnikiem. Wszystko wydaje się być piękne, szczęście jest na wyciągnięcie ręki, jednak los wystawia ich na wiele ciężkich prób.


Książka "Światło między oceanami" wywarła na mnie wielkie wrażenie. Choć bardzo rzadko czytam książki z tego gatunku, to tą bardzo Wam polecam ze wzglądu na to, że czasem pewne wybory mogą okazać się niewłaściwe. Powieść o splątanych ludzkich losach, trudnych wyborach oraz złu które jest w każdym z nas. Rozdarcie między miłością a byciem dobrym człowiekiem. 


"Światło między oceanami" to w moim odczuciu obraz wielkiego szczęścia, ale i wielkiej rozpaczy. Dobra, które walczy ze złem oraz niewłaściwych decyzji podjętych pod wpływem emocji które mają  ogromny wpływ na dalsze życie. Klimatyczna powieść, która doprowadzi Was do łez, ale i ukaże obraz prawdziwej i niebezpiecznej miłości.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Albatros.

13 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie książki i z przyjemnością zamawiam sobie propozycje czytelnicze od tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie! Ja muszę więcej skupić się na takim gatunku, bo o dziwo bardzo mi się podobał.

   Usuń
 2. Cieszę się, że starsze wydania też są wznawiane. Dzięki temu sięgają po nie kolejne osoby.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że starsze wydania też są wznawiane. Dzięki temu sięgają po nie kolejne osoby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej książki, ale raczej się to nie zmieni, bo czytam zupełnie inny gatunek. Mam jednak kogoś, komu może się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest ta książka na mojej liście do przeczytania od czasu jej zapowiedzi przez wydawnictwo. Widzę, że czeka mnie niesamowita, wciągająca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 6. ależ cudowanie wygląda tutaj okładka, te pastelowe kolory zachwycają
  nie wiem jednak czy tematyka by mi się spodobała
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka robi wrażenie, ale jeśli nie lubisz smutnych historii - to niestety nie dla Ciebie.

   Usuń
 7. Mam ten tytuł w planach, słyszałam o nim tak dużo dobrego, że chętnie zobaczę, czy i mnie poruszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że poruszy każdego kto jest wrażliwy.

   Usuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.