Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

niedziela, 1 stycznia 2023

Netflix - najlepsze seriale o seryjnych mordercach, które warto obejrzeć!
Netflix - najlepsze seriale o seryjnych mordercach, które warto obejrzeć!

Jeśli lubisz wieczorową porą usiąść przed tv z kubkiem herbaty oraz przekąskami i obejrzeć thriller, który zmrozi krew w Twoich żyłach wybierz Netflix! Seriale o seryjnych mordercach to jeden z moich ulubionych gatunków. Obejrzałam już chyba wszystkie możliwe seriale jakie są na tej popularnej platformie i polecę Ci te które warto obejrzeć, ale bez spoilerów!


Dlaczego akurat seriale o seryjnych mordercach? Nie ma czegoś bardziej przyjemnego? Tak sobie pewnie pomyślisz, ale ja nie lubię ckliwych historii. Dla mnie w serialu czy książce musi się coś dziać, musi być tajemnica, zagadka i rozwiązanie. Jak dotąd obejrzałam wszelkie możliwe seriale w tej tematyce, jedne lepsze inne gorsze. Dwa seriale zapadły mi bardzo w pamięci i długo nie mogłam się po nich otrząsnąć. 


1. The Fall - Upadek 

Serial w którym główną rolę, czyli panią inspektor gra znana aktorka z serialu "Z archiwum X". Przyjeżdża do Belfastu by złapać seryjnego mordercę, który zabija młode kobiety. Początkowo sprawa i złapanie mordercy wydaje się bardzo trudne, ale techniki oraz wnikliwe dochodzenie naprowadzają inspektor na pewien trop.
Klasyczny kryminał z mocnymi wątkami kina psychologiczno-obyczajowego. Serial buduje napięcie od samego początku, by potem zwolnić i wrócić z nieoczekiwanym i zaskakującym zaskoczeniem.
Podczas dwóch sezonów dzieje się tak wiele, że jest to serial na kilka dłuższych wieczorów. Gwarantuję, że wciągnie Cię od samego początku. 


The Fall - Upadek Netflix
2. Dahmer - potwór: historia Jeffreya Dahmera

Początkowo uznałam, że będzie to kolejna historia mordercy w skrócie nic ciekawego. Myliłam się i to bardzo! Zacznijmy od tego, że Evan Peters zagrał w tym serialu wybitnie. Mordercę, psychopatę i dobrego człowieka jednocześnie. Chociaż w jego spojrzeniu można zobaczyć tą psychopatyczną osobowość.
Serial skupia się na życiu Jeffreya, na nowych znajomościach, na jego rodzinie, sąsiadach oraz na ofiarach. W przeciągu kilkunastu lat Dahmer zabił 17 młodych mężczyzn i nastoletnich chłopców. 
Długo unikał aresztowania, ale czy spryt i umiejętności były powodem dobrego kamuflażu? Niekoniecznie! Dlaczego tak długo był nieuchwytny i co spowodowało, że w końcu "wpadł"? Dahmer - potwór: historia Jeffreya Dahmera NetflixUznałam, że te dwa tytuły na początek przygody z takim mocnym gatunkiem wystarczą. Co sądzisz o serialach w takiej tematyce?


7 komentarzy:

 1. Ten drugi zaczęłam oglądać, ale jakoś nie mogę go skończyć, utknęłam w połowie sezonu

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko zależy od tego, jak są nagrane. Nie oglądałam tych seriali.

  OdpowiedzUsuń
 3. A wiesz, że Dahmer miga mi nawet w proponowanych? Jestem go naprawdę ciekawa i chętnie sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie podrzucę listę mojej córce, bo ostatnio bardzo interesuje się sylwetkami seryjnych morderców, ale póki co głównie słucha podcastów. /Miye

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę znów zrobić krótką przerwę od książek i zająć się uzupełnianiem braków w znajomości kryminalnych seriali, akurat na długie zimowe dni.

  OdpowiedzUsuń
 6. upadek oglądałam ten drugi jest na mojej liście, może uda się w niedługim czasie obejrzeć
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 7. The Fall planuję zacząć oglądać. Dahmera zaczęłam, ale nie przebrnęłam przez cały odcinek, albo przez drugi - nawet nie pamiętam. Planuję wrócić i skończyć, ale jakiś na razie mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.