Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

niedziela, 18 kwietnia 2021

Laser wielofunkcyjny B-Shine PRO ILP Beautifly

Zawsze zastanawiałam się jak to jest podczas zabiegu w salonie kosmetycznym kiedy wykonywane jest laserowe usuwanie owłosienia. Teraz już nie muszę się zastanawiać, bo wiem. Wszystko dzięki firmie Beautifly i jej rewelacyjnemu urządzeniu. Mowa tu o wielofunkcyjnym laserze kosmetycznym B-Shine.


Laser wielofunkcyjny B-Shine PRO ILP BeautiflyLaser kosmetyczny B-Shine działa na usuwanie włosów, odmładzanie skóry i leczenie trądziku. Wszystko za sprawą czterech lamp, które są dołączone do zestawu. W zestawie znajdują się także okulary, które chronią oczy przed impulsem oraz uroczy woreczek do którego można schować urządzenie po skończonej pracy.

Za mną już pierwszy zabieg, na sam początek wybrałam depilację nóg. Powiem Wam, że trochę się bałam jak to na mnie zadziała, ale nie było tak strasznie. 
Najpierw oczywiście oczyściłam skórę, umyłam i ogoliłam nogi. Skóra do wykonania zabiegu nie może być traktowana żadnymi balsamami, można ich użyć dopiero po zabiegu w celu nawilżenia skóry. Zaczęłam od najmniejszej mocy i każdy "strzał" robiłam dokładnie. Rozpoczęłam od dołu idąc ku górze, tak aby lampa dotykała dokładnie skóry. Kiedy skończyłam, powtórzyłam zabieg jeszcze raz w tych samych miejscach i w tej samej kolejności. Jeśli obserwujecie mnie na Instagramie  to na moim Instastory pojawił się filmik z pierwszego zabiegu.

Laser wielofunkcyjny B-Shine PRO ILP BeautiflyCzy to boli, czy zabieg jest bezpieczny?


Nie, nie boli. Jest lekkie uczucie pieczenia i gorąca, ale nie boli. Może to dlatego, że użyłam najmniejszej mocy, ale będę stopniowo zwiększać. Zabieg trzeba wykonać raz w tygodniu, cały cykl to 7-9 zabiegów. 
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to jest trochę przeciwskazań. Poniżej wypiszę Wam kilka z nich.

Przeciwskazania do używania urządzenia:


- urządzenie nie jest przeznaczone dla dzieci poniżej 15 roku życia
- nie należy używać jeśli skóra jest uszkodzona, zaczerwieniona lub opalona 
- nie używaj jeśli jesteś w ciąży
- nie należy stosować zabiegów jeśli chorujesz na epilepsję, napady padaczkowe lub migrenę
- nie stosować na obszarach skóry pokrytych tatuażem
- nie należy stosować jeśli przyjmujesz leki (aspiryna, ibuprofen)


Jak często przeprowadzać zabieg depilacji? 

Jak już pisałam wyżej jest to zazwyczaj 7-9 zabiegów. Pierwsze trzy zabiegi wykonuje się raz w tygodniu. Ja mam za sobą pierwszy zabieg. W kolejnych zabiegach 4-9 serie można wykonywać co dwa tygodnie.
Aby zachować rezultaty po całym cyklu należy powtarzać zabiegi co 4-8 tygodni, co pozwoli zyskać pewność, że cebulki włosów nie uaktywnią się i odrastanie pozostanie zahamowane.


Laser wielofunkcyjny B-Shine PRO ILP BeautiflyPodsumowując, po pierwszym zabiegu laserowej depilacji nóg jestem zadowolona. Użyłam najniższego poziomu intensywności. Nie odczuwam, żadnych skutków ubocznych. Skóra podczas zabiegu lekko piekła i była ciepła, ale to do zniesienia. Po zabiegu nałożyłam balsam, wyczyściłam urządzenie i schowałam do pokrowca. Poczeka tam sobie do następnej niedzieli, na kolejny zabieg.

Co myślisz o laserowym usuwaniu owłosienia? Zdecydowałabyś się za zakup takiego urządzenia?


2 komentarze:

  1. Ciekawe :D powiem ci, że to nie dla mnie. Mi się nie chce golić nóg itd... i tego po prostu nie robię, jak nie mam ochoty :D

    OdpowiedzUsuń
  2. A znacie ten sklep z oświetleniem w Krakowie - https://bercal.pl/
    Polecacie? Które rozwiązania są tam godne uwagi? Konkretne pomysły, propozycje?

    OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.