Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

piątek, 31 stycznia 2020

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - dlaczego musisz mieć tę książkę w swojej biblioteczce?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Przepiękne wydanie książki od wydawnictwa Media Rodzina ,przede wszystkim piękna okładka, która przyciągnie nie jedną parę oczu i zapragniesz ją mieć, jeśli tak jak ja masz "bzika" na punkcie przygód Harrego Pottera.
Jednak czy okładka to wszystko co ma do zaoferowania książka J.K.Rowling? Oczywiście, że nie. Książka, a dokładniej scenariusz ma w sobie to coś.

Miałam już okazję czytać jeden scenariusz  tej autorki, a swoje wrażenia opisałam w poście na temat książki "Harry Potter i przeklęte dziecko".

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda o czym opowiada scenariusz?

To ciąg dalszy opowieści Newta Skamandera, poznajemy tu kolejne fantastyczne zwierzęta, poznajemy także bardziej Skamandera oraz jego "powiązania" z Dumbledorem. Główny bohater daje nam się poznać jako manipulant i z całą premedytacją wykorzystuje swoje talenty i zdolności. Oczywiście tak samo jak w pierwszej części J.K.Rowling zapewniła mi dużo akcji, napięcia i emocji. Nie zabrakło także odrobiny humoru.
Skamander w tej części również ratuje magiczne zwierzęta, bo to jego priorytet, ale dowiadujemy się także, że jego brat pracuje w Ministerstwie. Jak myślicie z czym się to wiąże?W Harrym Potterze praca w ministerstwie była pokazana dość specyficznie, w dalszych częściach książki bardzo drastycznie. Wszystko co tam się działo ma swoje powiązania w dalszych losach zarówno Albusa Dumbledore'a jak i samego Skamandera. 

Scenariusz czy film?

Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie film, ale czytanie scenariusza to zawsze miłe doświadczenie. Jeżeli jednak miałabym wybierać między książką w formie scenariusza a tradycyjną powieścią to wybieram tą drugą. 
Lubię poznawać nowości i przeczytanie oryginalnego scenariusza "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" było przyjemnością. Myślę, że warto mieć oba scenariusze, czyli "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" oraz "Zbrodnie Grindelwalda" jeśli jest się fanem Harrego Pottera, to warto dołożyć do swojej biblioteczki te dwie pięknie oprawione książki.

Dla tych którzy nie lubią czytać książek w wydaniu scenariusza polecam obejrzeć oba filmy, bo są naprawdę ciekawe. 

6 komentarzy:

 1. Piękna okładka, myślę że ta książka to gratka dla fanów pisarki i nie tylko.

  OdpowiedzUsuń
 2. To zupełnie nie moje klimaty, czytam zupełnie inne gatunki książek. Znam jednak kogoś, komu może spodobać się ta pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawie się zapowiada, ładna okładka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja obecnie sięgam po zdecydowanie inną literaturę, ale ta książka mogłaby zainteresować mojego męża ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety absolutnie nie jestem fanką HP ;)ale trzeba przyznać, że ładnie są wydane :)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.