czwartek, 9 stycznia 2020
Co zrobiłam z twarzą? 5 kroków mojej pielęgnacji
Co zrobiłam z twarzą? Dlaczego warto dbać o skórę?
Bardzo mało mówi się o pielęgnacji twarzy, a przecież to dzięki niej możemy poczuć się o wiele lepiej. Zatem dlaczego wiele kobiet o tym zapomina? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, może to być zarówno stres jak i brak czasu.
Nie powinnyśmy jednak zapominać o pielęgnacji twarzy, dbaniu o nią, a także o zmyciu wieczorem makijażu. To powinno być dla nas rytuałem, nasza skóra powinna czuć się rozpieszczana każdego dnia, mało tego - powinna być rozpieszczana dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem.
![]() |
źródło |
Poznaj swoją skórę i dobierz kosmetyki.
O tym jaki typ skóry masz dowiesz się już na pierwszej wizycie u kosmetologa, a jeśli zechcesz możesz także zbadać dokładniej swoją skórę. Dowiesz się dzięki temu czy Twoja skóra jest np. atopowa, skłonna do wyprysków a może potrzebuje naprawdę porządnego nawilżenia.
Zanim jednak udasz się na zakupy w poszukiwaniu idealnych kosmetyków dla swojej twarzy, idź na konsultacje i upewnij się czego tak naprawdę potrzebujesz.
Pamiętaj, zawsze dobieraj odpowiednie kosmetyki do rodzaju swojej skóry, ale także do jej wieku. Jeśli boisz się, że Twoja skóra szybko się zestarzeje - to nie zapominaj o nią dbać, a dzięki pielęgnacji choć trochę spowolnisz ten proces. Twarz będzie wyglądała zdrowo i młodo, mimo kilku zmarszczek pod oczami.
Do dzieła!
Etapy pielęgnacji twarzy - czyli jak ja to robię i po co?
OCZYSZCZANIE - nie, nie nie musisz oczyszczać twarzy specjalnymi szczoteczkami czy iść na oczyszczanie do kosmetyczki. Wystarczy, że będziesz pamiętać aby wykonać demakijaż twarzy i umyć twarz. Proste, prawda?
Wyobrażasz sobie, położyć się spać gdzie na twarzy jest pełno podkładu, tuszu do rzęs, potu oraz innych zanieczyszczeń? Ja nie! Chyba, że chcesz mieć rano nowych "przyjaciół" na twarzy i wcale tu nie piszę, o tym serialu.. nie, nie :) Piszę o wypryskach, które bardzo szybko znajdą drogę, by pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.
Dlatego oczyszczamy najpierw twarz z kolorowych kosmetyków, możemy wykonać to za pomocą płynu do demakijażu i płatka kosmetycznego. Kiedy pozbędziemy się już wszystkiego co nas upiększało za dnia, czas na umycie twarzy.
Dlaczego? No właśnie, jakiś czas temu też się nad tym zastanawiałam. Musimy przecież zmyć płyn micelarny, aby nasza skóra miała czym oddychać. I musimy pamiętać, że oczyszczanie za pomocą wacika nie zawsze jest dokładne, więc nie zaszkodzi jeszcze umyć buzię. Najlepiej zrobić to za pomocą delikatnego żelu lub pianki w połączeniu z wodą, oczywiście.
Demakijaż wykonujesz tylko wieczorem, chyba że zapomniałaś tego zrobić i poszłaś spać z "tapetą", to rano bądź gotowa na użycie różnych maści na wyżej wspomnianych "przyjaciół".
![]() |
źródło |
ZŁUSZCZANIE - ważny krok, a tak wiele osób o nim zapomina, niestety ani pianka, żel czy płyn micelarny nie pomoże pozbyć nam się martwego naskórka. Jeśli o tym zapomnimy, podczas wykonywania makijażu mogą pojawić nam się "suche skórki".
Peeling, ja używam peelingów enzymatycznych od pewnego czasu, są bardziej delikatne, a moja skóra wrażliwa. Lepiej się sprawdzają, nie podrażniają delikatnej skóry. Peeling robię nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.
![]() |
źródło |
TONIZACJA - przyznam, że kiedyś tego nie robiłam i to był wielki, wielki, olbrzymi błąd. Odkąd włączyłam do swojej pielęgnacji tonik do twarzy, pozostałe kosmetyki takie jak krem czy maseczka lepiej się wchłaniają i mają lepsze działanie. Tonik nie tylko oczyści naszą twarz, ale i przywróci odpowiednie, czyli kwaśne pH naszej skórze.
Ja unikam toników na bazie alkoholu, obecnie używam witaminowego toniku do twarzy i pasuje idealnie, świetnie odświeża i regeneruje skórę.
ODŻYWIANIE - czas na ukojenie skóry, teraz jest czysta, ale narażona na niebezpieczeństwo. Dlatego warto na tym etapie pokusić się o użycie serum czy maski w płachcie. Możemy także użyć maseczki nawilżającej czy odżywiającej. Dzięki temu, że po tonizacji pory naszej skóry są otwarte, wiele kosmetyków będzie miało lepszą drogę by dotrzeć głębiej i jeszcze bardziej odżywić naszą skórę.
Odżywianie dotyczy raczej wieczorowej pory, bo wtedy masz czas by się zrelaksować, położyć maseczkę na twarz, płatki pod oczy i czekać na super efekty.
Nie zapomnij o skórze pod oczami, użyj płatków lub delikatnego, nawilżającego lub rozświetlającego kremu pod oczy. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, dlatego tym bardziej trzeba o nią dbać.
NAWILŻANIE - dobrnęliśmy do końca, zatem zaraz będziemy mogły zjeść kawałek tortu, ale zanim to nastąpi musimy nawilżyć twarz. Świetnie sprawdzi się tu delikatny krem, który uzupełni poziom wody, której w ciągu dnia ubywa naszej skórze.
Kremów do twarzy jest całe multum, specjalne na dzień i specjalne na noc. Pamiętaj tylko aby dobrać odpowiedni krem do typu swojej skóry a Twoja twarz na pewno podziękuje Ci za taką pielęgnację.
Pielęgnacja twarzy w krokach nie jest taka trudna, wystarczy pamiętać i traktować to jako swego rodzaju rytuał. Nagroda dla naszej skóry po ciężkim dniu, aby twarz kolejnego dnia była promienna i zdrowa.
A Ty jak dbasz o swoją skórę? Czy wykonujesz pielęgnację etapami tak jak ja to robię?
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Stosuję te same kroki. Peeling robię co 4 dni i zawsze po nim kładę maseczkę :)
OdpowiedzUsuńTak, znam wszystkie te etapy i się do nich staram stosować :) Choć nie ukrywam, że czasem, ale bardzo rzadko uda mi się iść spać z "tapetą" ;)
OdpowiedzUsuńTrzeba obserwować potrzeby skóry. Długi czas używałam tylko mydła do mycia i kremu i to wystarczało mojej cerze. Oczywiście dwa razy w tygodniu dodatkowo peeling i maseczka ;)
OdpowiedzUsuńMasz bardzo podobny do mnie schemat pielęgnacji twarzy. Lubię wieloetapowe działania
OdpowiedzUsuńPodobnie jak Ty stosuję wszystkie te etapy i moja skóra jest mi za to wdzięczna. Widzę zdecydowaną różnice w jej stanie podczas stosowania się do wszystkich tych pięciu kroków a tym co było wcześniej.
OdpowiedzUsuń