Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

sobota, 2 listopada 2019

Trzy kroki od siebie - recenzja książki

"Trzy kroki od siebie"

Dawno nie czytałam tak chwytającej za serce książki, dawno żaden tekst nie wywołał u mnie tylu skrajnych emocji ani nie spowodował tylu łez. Zapraszam do zapoznania się z recenzją książki "Trzy kroki od siebie" wydawnictwa Media Rodzina.


"Five Feet Apart"

"Five Feet Apart", czyli "Trzy kroki od siebie" - recenzja

Książka z działu literatury młodzieżowej, która opowiada o losach Stelli i Willa dla których domem jest szpital, bo tam spędzają największą ilość czasu. Chorują na potwornie ciężką chorobę, jaką jest mukowiscydoza. Choroba na tyle podstępna, niepozwalająca normalnie żyć i funkcjonować, odbierająca szansę na miłość..
To ten typ książki która mocno chwyta za serce, powoduje płacz, złość i uczucie niesprawiedliwości. Pojawiają się także wesołe momenty, które pozwalają wierzyć, że książka ma szczęśliwe zakończenie. Stella która przebywa w szpitalu jest mądrą i inteligentną osobą, ma siedemnaście lat a życie już tak bardzo ją doświadczyło. Dziewczyna tworzy aplikację na telefonie która przypomina innym pacjentom o braniu kolejnej dawki leku. W szpitalu poznaje Willa, młodego buntownika. Will trafia do szpitala, bo złapał wirusa, co w przypadku mukowiscydozy jest wyrokiem śmierci. Stella stara się mu pomóc i na wszelki sposób chce się do niego zbliżyć, powoli ich relacje przechodzą w miłość..

Dlaczego sięgnęłam po tą książkę?

Do przeczytania książki skłonił mnie opis na okładce "Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby?". W książce znajdziemy też dużo informacji na temat choroby, jaką jest mukowiscydoza. Historia wzrusza i chwyta za serce. Czyta się przyjemnie, jeśli można tak nazwać czytanie o walce ze śmiercią. Polecam na jesienne/zimowe wieczory. Dobra pozycja dla fanów słynnego filmu "Gwiazd naszych wina". 


Inne recenzje książek przeczytanych przeze mnie znajdziesz tutaj.

6 komentarzy:

 1. "Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby?"- napisten nie tylko Ciebie zaciekawił, bo sama zwróciła bym na niego uwagę jak i na całą książkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio czytam mnóstwo książek, praktycznie jedną dziennie! Najchętniej sięgam po thrillery, wyszło teraz sporo naprawdę mocnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że jest to bardzo wzruszająca książka i historia, którą wiem że chętnie bym poznała i chciała zobaczyć jej zakończenie ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja koleżanka miała mukowiscydozę, niestety zmarła jakieś 5 lat temu. Nie wiem czy byłabym w stanie przeczytać tę pozycję...

  OdpowiedzUsuń
 5. nie czytałam, brzmi ciekawie. Będę ją mieć na oku

  OdpowiedzUsuń
 6. Od kilku tygodni mam problem z czytaniem. Nie mogę się na niczym skupić, bo mam trochę ciężki czas. Jak mi przejdzie, to chętnie przeczytam tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.