Autor szablonu: Ariana dla WS | Blogger | X | X | X | X

sobota, 23 listopada 2019

Październikowe nowości od wydawnictwa Albatros - część I

książki

Wydawnictwo Albatros - nowości październik 2019

W wydawnictwie Albatros w październiku pojawiło się sporo nowości, dziś przedstawię Wam dwie propozycje książkowe które udało mi się przeczytać. Ostatnio mam więcej czasu na czytanie, więc recenzje książek będą pojawiać się tu częściej. Mam nadzieję, że będziecie je chętnie czytać i dzięki nim sięgniecie po książki które Was zaciekawią. 
Zatem zapraszam na recenzję dwóch książek, tj. "Kształt nocy" - Tess Gerritsen oraz "Zasady Magii" Alice Hoffman.

"Kształt nocy" - Tess Gerritsen

To moja pierwsza książka Tess Gerritsen. Nie wiem dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po Jej twórczość. Mam w planach kolejne propozycje tej autorki, a nawet poprosiłam Świętego Mikołaja o taki prezent pod choinkę :) Do przeczytania "Kształtu nocy" zachęcił mnie opis na okładce "Uważaj, gdzie się ukrywasz".

Ava Collette główna bohaterka to uzdolniona, młoda i atrakcyjna kobieta, która pisze książki kulinarne. Po przykrych doświadczeniach które spotkały ją w Bostonie postanawia uciec by bez reszty oddać się pisaniu. Ma bowiem w planach nową książkę na temat smaków Nowej Anglii. Strażnica Brodiego wydaje się być idealnym miejscem aby w spokoju pisać i czerpać inspirację. Kiedy wraz z agentką nieruchomości dociera na miejsce, które na kilka miesięcy ma stać się jej nowym domem, wydaje się być przerażona. Spodziewała się dużego domu, ku jej zaskoczeniu na horyzoncie pojawia się okazała rezydencja. Nie jest przekonana czy chce tu zostać. Szybko jednak zmienia zdanie, ale krótko po przeprowadzce okazuje się, że w domu mieszka ktoś jeszcze. 

Zagłębiając się w historię Strażnicy Brodiego odkrywa coraz to nowsze tajemnice. Dowiaduje się, że wszystkie kobiety które tu mieszkały, umierały w niewyjaśnionych okolicznościach.
Czy Ava będzie kolejną ofiarą?


tess gerritsen


Książkę czyta się jednym tchem, lekki język - thriller psychologiczny z wątkiem paranormalnym. "Kształt nocy" pochłonął mnie bez reszty, zahipnotyzował i nie mogłam się oderwać od czytania. Nowy kryminał Tess Gerritsen uwiódł mnie, prawie tak samo jak Strażnica Brodiego uwiodła Avę, pierwszego dnia jej odwiedzin w Tucher Cove.
Akcja książki ani na chwilę nie zwalnia, powodując narastające napięcie z każdą chwilą. Z całą pewnością książka spodoba się wielu osobom. Czytając opinie o twórczości Tess Gerritsen zwróciłam uwagę, że wiele osób zachwyca się jej lekkością w pisaniu oraz tajemniczością i budowaniem napięcia. Czekam na kolejne propozycje thirellów i chętnie będę powiększać swoją biblioteczkę o książkowe pozycje tej autorki. 


"Zasady Magii" Alice Hoffman

Kiedy lubisz magiczny świat, wszystko co z nim związane jest na tyle interesujące, że musisz to albo mieć albo przeczytać. Tak było w przypadku książki "Zasady Magii". Opis na tylnej okładce bardzo mnie zaciekawił, mimo że książka jest raczej z kategorii dla nastolatków. Zupełnie mi to nie przeszkadzało, książka pochłonęła mnie bez reszty, a raczej magiczny świat i losy trójki rodzeństwa.

Alice Hoffnam autorka książki "Zasady Magii" z działu literatury pięknej, jedna z najbardziej znanych i lubianych pisarek w Stanach Zjednoczonych. Wydała trzydzieści książek w tym książki dla dorosłych jak i opowiadania dla młodzieży.

Główni bohaterowie "Zasad Magii" to rodzeństwo Owensów, dwie siostry Franny i Jet oraz ich brat Vincent. Akcja książki rozgrywa się w latach 60 w Nowym Jorku w mieszkaniu państwa Owensów. Pewnego czerwcowego dnia do domu przychodzi niespodziewany list, który już na zawsze zmieni wszystko w życiu tej rodziny. Rodzeństwo dostaje zaproszenie na wakacje do ciotki Isabelle, wybierają się w podróż i nie wiedzą co ich tam czeka. Jednak dzięki tej podróży dowiedzą się, że nie są zwykłymi ludźmi. Franny, Jet i Vincent odkryją w sobie specjalne talenty i moce, ale dowiedzą się także o przykrej prawdzie, jaką skrywa rodzina Owensów od setek lat. Klątwa, która ciąży na rodzinie odnajduje każdego i skazuje go na utratę ukochanej osoby - klątwa Marii Owens. Na wakacjach spotyka ich cała masa przyjemnych rzeczy, ale i takich przez które nie będą mogli spać spokojnie.
Dopiero teraz Franny zrozumie, dlaczego jej matka Susanna tak panicznie bała się gdy wyjeżdżali i dlaczego starała się chronić ich za wszelką cenę. Zrozumie także dlaczego nigdy nie widziała dowodów miłości rodziców.


Alice Hoffman, książka


W książce najbardziej podobało mi się jak każda kolejna strona, zdanie budowało napięcie. Chętnie zaprzyjaźniłabym się z trójką rodzeństwa, ale chyba najbardziej z Jet, bo jest tak samo wrażliwa i empatyczna jak ja. Książka nie raz mnie wzruszyła, najbardziej w momentach kiedy okazywało się, że klątwa jednak ma moc. Dzięki książce poznałam wiele ciekawych ziół, eliksirów oraz sztuczek i magicznych powiedzonek. "Zasady Magii" to książka warta przeczytania. Lekka, zabawna, a zarazem smutna i poruszająca. 

"Pamiętaj, jedynym lekarstwem na miłość jest kochać bardziej.." - jak myślicie czy któreś z rodzeństwa Owensów kochało bardziej i było szczęśliwe? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga.